Kontakt

Starostwo Powiatowe w Lubaniu
ul. Mickiewicza 2, 59-800 Lubań
Tel.: +48 / 756464 300 | Fax: +48 / 756464 321
E-mail: sekretariat@powiatluban.pl

Aktualności

Nowa siedziba

08-11-2018

To dobra informacja dla osób niepełnosprawnych, nowa siedziba Zespołu do spraw Orzekania o Niepełnosprawności jest nie tylko w pełni dostosowana do ich potrzeb, w przyszłości ma to być centralne miejsce wspierania niepełnosprawnych w Lubaniu.

Powiatowy Zespół do spraw Orzekania o Niepełnosprawności znajdował się w przyziemiu budynku starego szpitala przy ul. Zawidowskiej w Lubaniu. Na nowe, łatwiej dostępne i bardziej przyjazne lokum czekali nie tylko niepełnosprawni, ale również pracownicy i orzecznicy Zespołu.

- Dotychczasowa siedziba nie spełniała norm. Kontrola Wojewódzkiego Zespołu do spraw Orzekania o Niepełnosprawności wskazała co należy poprawić i to właśnie robimy. Przede wszystkim chodzi jednak o poprawię komfortu osób niepełnosprawnych. Nowe pomieszczenia są w 100% dostosowane do ich potrzeb – mówił Walery Czarnecki, starosta lubański.

Na pytanie dlaczego, akurat ta lokalizacja, podczas uroczystości otwarcia odpowiedział Wojciech Zembik, wicestarosta lubański.

- Na dzień dzisiejszy powiat nie dysponuje budynkiem w takim standardzie, zwłaszcza dla osób niepełnosprawnych. Zmiana siedziby Zespołu to zysk dla mieszkańców powiatu, obiekt spełnia wymagania nie tylko osób niepełnosprawnych, ale również wymagania cywilizacyjne. Z pewnością dużo łatwiej będzie się tu pracowało z zyskiem dla wszystkich. - mówił wicestarosta.

Zespół ds. Orzekania o Niepełnosprawności znajduje się w Lubaniu przy ulicy Fabryczna Osiedle 8A w nowo wybudowanym budynku firmy CHROMEX. Nowa siedziba to dogodniejsza lokalizacja, spory parking i dużo więcej miejsca co bezpośrednio przełoży się na komfort obsługi. 

To nasza nowa inwestycja, która od samego początku powstaje z myślą o osobach niepełnosprawnych. Budynek został w całości dostosowany do potrzeb osób poruszających się na wózkach. – mówi Andrzej Kempiński, prezes zarządu firmy CHROMEX. – Chciałbym, aby było to centralne miejsce wspierania osób niepełnosprawnych w Lubaniu. W sali konferencyjnej odbywać się będą spotkania organizacji wspierających osoby niepełnosprawne oraz prelekcje na temat leczenia i rehabilitacji. W pozostałych pomieszczeniach mieścić będzie się MEDICAL. - przychodnia lekarska, która zostanie udostępniona już w listopadzie tego roku. – dodaje.

Ogłoszenia

Wszystkie ogłoszenia

Niezbędnik