Nowa siedziba pogotowia ratunkowego w Lubaniu.

16-09-2019

Jak informowaliśmy w ubiegłym roku, pogotowie ratunkowe w Lubaniu ma zyskać nową siedzibę. Będzie mieściła się przy zbiegu ulic Podwale i Papieża Jana Pawła II w Lubaniu w sąsiedztwie remizy strażackiej.

- Dzięki staraniom starosty oraz marszałka województwa udało nam się stać - jako pogotowie ratunkowe, właścicielem działki. Po ogłoszeniu konkursu została wybrana pracownia projektowa, która w tej chwili jest na etapie tworzenia projektu. Przekazałem Panu staroście projekt koncepcyjny i wstępne rozrysowanie. Projektant kompletną dokumentację powinien nam oddać w okolicy lutego przyszłego roku - powiedział dyrektor Pogotowia Ratunkowego w Jeleniej Górze.

Choć prace idą do przodu, póki co nie jest jeszcze znany konkretny termin powstania budynku. - Jest to dosyć duża inwestycja. Nie posiadam kosztorysu inwestorskiego ale myślę, że będzie kosztowała około miliona złotych, a może nawet i więcej. Kwestią jest czy uda się pozyskać środki i skąd. Jeśli się znajdą budowa pójdzie do przodu - dodał Nikolaj Lambrinow.

- Mam nadzieję, że wraz z projektem technicznym pojawi się wniosek z pozwoleniem na budowę. Bardzo nam zależy, aby praca ratowników była komfortowa - dodaje Walery Czarnecki, starosta lubański.

Ratownicy otrzymają nowy budynek z miejscem na stacjonowanie dwóch kartek pogotowia oraz pomieszczeniami służącymi obsłudze. Ma być w pełni nowoczesny.

W galerii prezentujemy rysunki koncepcyjne planowanej inwestycji.