Nowa winda w lubańskim szpitalu

24-07-2020

Koniec ważnej inwestycji. Wymieniono windę w Łużyckim Centrum Medycznym w Lubaniu. Stara miała ponad 30 lat. Jej zakup sfinansowany został ze środków z budżetu Powiatu Lubańskiego.

W naszym szpitalu od ponad tygodnia funkcjonuje nowa, wyjątkowo bezpieczna winda, która służy pacjentom, personelowi oraz odwiedzającym. Jak podkreśla Krzysztof Konopka, prezes spółki wymiana windy w szpitalu była koniecznością. Teraz w budynku szpitala są dwie nowoczesne, przestronne i wyjątkowo bezpieczne windy. Nowe urządzenie jest samoobsługowe i dostępne dla wszystkich.

- Inwestycja ta zrealizowana została w celu podniesienia komfortu pracy personelu i pacjentów korzystających z usług naszego szpitala. Posiada ona zabezpieczenia wymagane w szpitalu. Dźwig wyposażony został w system kontroli dostępu umożliwiający zjazd ratunkowy na żądanie personelu medycznego. Kabina jest wyposażona w monitoring, ma także bezpośrednie połączenie z pogotowiem dźwigowym oraz z pracownikiem szpitala – mówi starosta Walery Czarnecki.