Nowe pracownie w szkołach powiatu?

16-09-2020

Jest ogromna szansa. Mowa tu o projekcie za ponad 3 miliony złotych. Nowoczesne wyposażenie dla szkolnych pracowni, a może wsparcie dla uczniów w rozwijaniu swoich umiejętności zawodowych?

Unia Europejska daje szansę na wsparcie projektów takich inicjatyw. Projekt Powiatu Lubańskiego przeszedł ocenę formalną.

- Projekt o nazwie ,,Wsparcie kształcenia zawodowego w powiecie lubańskim” przeszedł pozytywnie drugi etap oceny formalnej. Czekamy teraz na wynik oceny merytorycznej i strategicznej – mówi Walery Czarnecki, starosta lubański.

W ramach projektu planuje się wyposażenie pracowni edukacyjnych w trzech szkołach ponadpodstawowych, dla których organem prowadzącym jest Powiat Lubański.  Pozyskane środki zostaną przeznaczone na zakup wyposażenia, sprzętu oraz modernizację pracowni kształcenia zawodowego.