Obchody Święta Niepodległości

04-11-2019

Już 9 listopada br. (sobota) w imieniu Organizatorów wydarzenia - zapraszamy na pokaz mody 20–lecia międzywojennego w wykonaniu grupy rekonstrukcyjnej „Retropasje”, który odbędzie się do godzinie 17.00 w Miejskim Domu Kultury w Lubaniu/Sala lustrzana. Wstęp na wydarzenie jest wolny, a zadanie dofinansowano ze środków Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata 2017-2022 w ramach Programu Dotacyjnego “Koalicje dla Niepodległej”. Zadanie “Lubań dla Niepodległej”.

Kolejne wydarzenie odbędzie się 10 listopada br. (niedziela) o godzinie 16.00. W ramach obchodów Narodowego Święta Niepodległości zapraszamy do Miejskiego Domu Kultury w Lubaniu na rodzinne śpiewanie pieśni patriotycznych z zespołem "Echo Bukowiny". Śpiewanie odbędzie się w ramach cyklu "Muzyczna niedziela" przy kawie, herbacie i słodkich domowych wypiekach.

Obchody Narodowego Święta Niepodległości - najważniejszego polskiego święta narodowego - obchodzone są co roku 11 listopada na pamiątkę odzyskania przez Polskę niepodległości w 1918 roku. W ten dzień o godzinie 9.45 zaplanowana została zbiórka przy  kurhanie Józefa Piłsudskiego. Następnie o godzinie 10.00 w kościele p.w. Świętej Trójcy w Lubaniu odbędzie się msza w intencji Ojczyzny.

Wręczenie odznaczeń, występy uczniów lubańskich szkół  – 11 listopada świętujemy rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Tego dnia w Miejskim Domu Kultury w Lubaniu o godzinie 16:00 odbędzie się uroczysta akademia. Podczas uroczystości wręczone zostaną odznaczenia i awanse funkcjonariuszom straży granicznej. Część oficjalną zakończy uroczyste ślubowanie klas pierwszych z Zespołu Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących im. Kombatantów Ziemi Lubańskiej w Lubaniu.

Na uroczystości serdecznie zapraszają - Walery Czarnecki, Starosta Lubański wraz z Arkadiuszem Słowińskim, Burmistrzem Lubania.