Poradnictwo polsko-czesko-niemieckie

30-08-2019

Pracowałeś w Niemczech albo w Czechach? Chcesz zapytać o emeryturę albo inne świadczenia? Może prowadzisz lub planujesz prowadzić działalność gospodarczą w Niemczech lub w Czechach?  Gdzie powinieneś opłacać składki? W Polsce czy za granicą? Jakie przysługują Ci prawa i świadczenia?  O jakich obowiązkach musisz pamiętać?

Zapraszamy na Poradnictwo polsko-czesko-niemieckie 11 września 2019 r. od godz. 9.00 w Łużyckim Centrum Rozwoju, Rynek-Sukiennice 38, Lubań.

BEZPŁATNYCH porad od g. 09.30 będą udzielać przedstawiciele instytucji zabezpieczenia społecznego z Czech (zapewniamy tłumacza) oraz eksperci z ZUS - także w zakresie świadczeń (w tym rent i emerytur) dla osób pracujących w Czechach i w Niemczech. Ponadto porad udzielą specjaliści z Powiatowego Urzędu Pracy, Państwowej Inspekcji Pracy, Urzędu Skarbowego oraz z Narodowego Funduszu Zdrowia.

Bezpłatny panel wykładowy dla płatników od 9.00 do 12.00  (sala konf. Łużyckie Centrum Rozwoju)

Bezpłatne doradztwo dla zainteresowanych od  09.30 do 14.00  (patio, Łużyckie Centrum Rozwoju).

Przyjdź, posłuchaj, zapytaj ekspertów.