Powiat przekazuje 1,5 miliona na szpital

21-07-2020

Nadzwyczajne Zgromadzenie Wspólników zdecydowało o kolejnym dokapitalizowaniu spółki – Łużyckiego Centrum Łużyckiego sp. z o.o. o kwotę 1,5 miliona złotych. Obecnie kapitał zakładowy będzie wynosił 11 milionów 308 złotych.

Pół miliona zostanie przez szpital przeznaczone na wydatki związane z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19.

Pandemia koronawirusa z dnia na dzień zmieniła nasze życie. Niespodziewanie cały system służby zdrowia stanął w obliczu wyzwań na niespotykaną dotąd skalę. W swoim regionie konkretne działania na rzecz pomocy lubańskiemu szpitalowi podjął samorząd Powiatu Lubańskiego. Stąd decyzja o podwyższeniu kapitału zakładowego spółki.

Rolą samorządu jest troska o bezpieczeństwo i zdrowie mieszkańców. Dzięki tym pieniądzom zakupione zostaną niezbędne środki, które pomogą w walce koronawirusem – mówi starosta Walery Czarnecki.