Kontakt

Starostwo Powiatowe w Lubaniu
ul. Mickiewicza 2, 59-800 Lubań
Tel.: +48 / 756464 300 | Fax: +48 / 756464 321
E-mail: sekretariat@powiatluban.pl

Aktualności

Powołanie I Zastępcy Komendanta Powiatowego Policji w Lubaniu

29-04-2021

Rozkazem personalnym Komendanta Wojewódzkiego Policji we Wrocławiu podinspektor Agata Sekuła z dniem 20 kwietnia została powołana na stanowisko I Zastępcy Komendanta Powiatowego Policji w Lubaniu. Podinspektor Agata Sekuła, pierwsza w historii lubańskiej komendy kobieta, nadzoruje pion prewencji.

Rozkaz wręczył Komendant Wojewódzki Policji we Wrocławiu inspektor Dariusz Wesołowski, który pogratulował awansu, życząc sukcesów na zajmowanym stanowisku. Z uwagi na panującą pandemię, spotkanie odbyło się w ograniczonym składzie uczestników i z zachowaniem ścisłego reżimu sanitarnego.

Nadkomisarz Agata Sekuła wstąpił w szeregi Policji w 1996 roku. W lubańskiej jednostce pracuje od 2000 roku, gdzie m.inn. służyła w Wydziale Dochodzeniowo-Śledczym, objęła stanowisko kierownicze w Wydziale Kryminalnym następnie pełniła obowiązki Zastępcy Komendanta Komisariatu Policji w Leśnej. W 2018 roku objęła stanowisko eksperta Zespołu Kontroli Komendy Powiatowej Policji w Zgorzelcu. Początkiem 2021 roku powróciła do lubańskiej jednostki policji by zostać pierwszą w historii kobietą na stanowisku I Zastępcy Komendanta Powiatowego Policji w Lubaniu.

Niezbędnik