Promesa dla Powiatu Lubańskiego

06-09-2019

W Starostwie Powiatowym w Legnicy wojewoda, Paweł Hreniak przekazał burmistrzom i starostom promesy w ramach Funduszu Dróg Samorządowych.  Powiat Lubański otrzymał kwotę ponad 2 milionów 395 tysięcy złotych.

Środki te przeznaczone zostaną na przebudowę drogi powiatowej w ciągu ulic Kopernika i Słowackiego w Lubaniu. Na realizację zadania nasz powiat otrzymał kwotę równowartości 80 procent kosztów inwestycji.

Dolny Śląsk uzyskał rządowe wsparcie - ponad 205 milionów złotych. Z wkładem własnym gmin i powiatów koszt inwestycji na drogach sięgną 350 milionów złotych. Dofinansowane zadania obejmą inwestycje na 250 kilometrach dróg w naszym województwie.

W regionie legnicko-jeleniogórskim największą dotację otrzymały Polkowice - ponad 16 milionów złotych na budowę drogi ułatwiającej dojazd do Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Dotacja jest bardzo wysoka, ale miasto musi dołożyć drugie tyle aby tą inwestycję zrealizować.

Starostowie, burmistrzowie i wójtowie odebrali z rąk wojewody symboliczne czeki na dofinansowanie m.in. przedstawiciele gmin: Bolesławiec, Chocianów, Janowice Wielkie, Jerzmanowa, Legnickie Pole oraz powiatów: lubańskiego, lwóweckiego, polkowickiego.