Przygotowanie Targów Turystycznych

22-02-2019

55 uczniów oraz nauczycieli z saksońskich i polskich szkół pod okiem profesjonalnych trenerów zdobywali kolejne doświadczenia w dziedzinie planowania i organizacji przedsięwzięć kulturalno-turystycznych.

Wszystko to za sprawą warsztatów, zorganizowanych w ramach projektu ,,INTERREG RegionalManagement. Kompetencje i perspektywy zawodowe w polsko-saksońskim regionie przygranicznym". Warsztaty pod hasłem ,,Przygotowanie Targów Turystycznych i Polsko-Saksońskiej Konferencji Młodych Menedżerów Kultury i Turystyki" odbyły się w dniach 14 - 15 lutego tego roku w Bischofswerdzie.

Podczas dwudniowych warsztatów, uczniowie z Polski i Saksonii intensywnie zajmowali się przygotowaniem i realizacją kolejnych działań projektowych skierowanych do uczniów polskich i saksońskich szkół.

W wyniku współpracy opracowana została m.in. koncepcja 3. Targów Turystycznych oraz Polsko-Saksońskiej Konferencji Młodych Menedżerów Kultury i Turystyki z uwzględnieniem zagadnień związanych z programem, logistyką, finansami oraz promocją planowanych imprez.

Warsztaty były także okazją do określenia terminów kolejnych działań projektowych:

• 3. Targi Turystyczne w dniu 18.03.2019 r. w Żarach;
  • Polsko-Saksońska Konferencja Młodych Menedżerów Kultury i Turystyki w dniu 29.05.2019 r. w Bolesławcu;
  • Spotkanie na zakończenie projektu RegionalManagement w dniu 11.06.2019 r. w Görlitz/Zgorzelecu.

Projekt współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Współpracy INTERREG Polska-Saksonia 2014-2020.