Punkt kontroli sanitarnej na granicy z Niemcami w Jędrzychowicach

10-03-2020
...

Wicewojewoda Dolnośląski Jarosław Kresa wizytował uruchomiony w Jędrzychowicach na granicy z Niemcami punkt kontroli sanitarnej. Wicewojewoda spotkał się z przedstawicielami wszystkich służb, które uruchomiły punkt i podjęły na nim działania.

Wprowadzona przez rząd kontrola sanitarna na granicach z Niemcami i Czechami jest jednym z elementów działań mających na celu ograniczenie rozprzestrzeniania się koronawirusa w Polsce.

Wczoraj w Dolnośląskim Urzędzie Wojewódzkim odbył się briefing prasowy z udziałem Wojewody Dolnośląskiego Pana Jarosława Obremskiego oraz Komendanta Wojewódzkiego Policji Pana Inspektora Dariusza Wesołowskiego.

Podczas konferencji Wojewoda Dolnośląski informował o wdrożeniu systemu obrony sanitarnej granic. Punkt kontrolny w województwie dolnośląskim został uruchomiony na przejściu granicznym w Jędrzychowicach.

- Chciałbym poinformować, że na granicy działa już punkt kontrolny. Osobom przybywającym do Polski w autobusach i busach mierzona jest temperatura ciała, a także pobierane są karty lokalizacyjne. Dzięki współpracy z Policją, Strażą Pożarną oraz Strażą Graniczną, punkt został uruchomiony bardzo szybko. Za co serdecznie dziękuję – mówił Wojewoda Jarosław Obremski.