Rekord pobity

16-10-2019

Człowiek uczy się na błędach wtedy, kiedy wie, że je popełnia. Bo chociaż naszą powinnością i obowiązkiem jest ratowanie życia innych, to najważniejsze zasady ratownictwa można sprowadzić do paru ważnych pojęć: spokój, opanowanie, zdrowy rozsądek i bezpieczeństwo.

Co roku 16 października w całej Europie w godzinach od 12.00 – 12.30 prowadzone jest RKO i bicie rekordu w ilości osób, które wzięły udział w akcji.

Dzisiaj 530 osób pokazało, że potrafi ratować życie! Rekord został pobity, a lekcja ratowania życia, zorganizowana w Zespole Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących im. KZL w Lubaniu zakończona wielkim sukcesem.

Wzorem ubiegłych lat uczniowie z Zespołu Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących im. Kombatantów Ziemi Lubańskiej włączyli się do akcji Europejskiego Dnia Przywracania Czynności Serca – za co należą się Wam wielkie wyrazy uznania i wdzięczności.

Celem inicjatywy jest popularyzacja wśród dzieci, młodzieży i dorosłych wiedzy na temat zasad udzielania pierwszej pomocy osobie, u której nastąpiło nagłe zatrzymanie krążenia.

Podziękowania należą się również ratownikowi medycznemu panu Jarosławowi Woźnemu, pani Beacie Baczyńskiej-Smyczek z uczniami ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Lubaniu, grupie Kuzdrowski Team, za obecność i wspólne bicie rekordu.