Kontakt

Starostwo Powiatowe w Lubaniu
ul. Mickiewicza 2, 59-800 Lubań
Tel.: +48 / 756464 300 | Fax: +48 / 756464 321
E-mail: sekretariat@powiatluban.pl

Aktualności

Samorząd Powiatu Lubańskiego wspiera służbę zdrowia

21-07-2020

Władze Powiatu Lubańskiego zdecydowały się przekazać testy na obecność koronawirusa. Starosta Walery Czarnecki: - Kupiliśmy wiarygodne i szybkie testy, które przekazaliśmy do szpitala. 200 sztuk testów w ubiegłym tygodniu zostały przekazane do placówki.

- Wirus nie daje za wygraną, a sytuacja związana ze stanem epidemicznym oraz zagrożeniem Covid-19 jest niespotykana. Jednak głęboko wierzę w to, że sobie poradzimy. Żeby ułatwić walkę z koronawirusem i powrót do normalności postanowiliśmy wydatkować dodatkowe środki na zakup testów. Z pewnością pozwolą one na sprawniejsze i efektywniejsze działania i szybszą diagnozę – mówi starosta Walery Czarnecki.

Testy te pozwolą zwiększyć bezpieczeństwo pacjentów i personelu szpitala. Prezes zarządu Łużyckiego Centrum Medycznego w Lubaniu Krzysztof Konopka podziękował Zarządowi Powiatu Lubańskiego za okazaną pomoc i przekazanie tak dużych środków pieniężnych na wydatki związane z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, innych chorób zakaźnych oraz wywołanych nimi sytuacji kryzysowych.

Słowa uznania skierował również do przewodniczącej rady Haliny Białoń, dziękując za okazaną pomoc, która jest wyrazem dobroci i chęci niesienia pomocy w tak trudnym czasie pandemii koronawirusa, z którym przyszło nam wszystkim się zmierzyć. Krzysztof Konopka, prezes zarządu podziękował również przewodniczącej rady za przekazane środki, które wpłynęły od radnych na konto szpitala. Przypomnijmy, że Radni Rady Powiatu Lubańskiego postanowili oddać swoje diety, by wesprzeć szpital. Prezes podziękował za ten gest podkreślając, że pieniądze te przeznaczone zostały na wsparcie lubańskiej służby zdrowia w  walce z pandemią.

Niezbędnik