Starosta zwołał sztab kryzysowy

07-02-2020

Starosta Lubański Walery Czarnecki zaprosił burmistrzów i wójtów, przedstawicieli Łużyckiego Centrum Medycznego w Lubaniu i Dyrektor Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Lubaniu Honoratę Stachowicz na spotkanie dotyczącej sytuacji związanej z koronawirusem.

Epidemia koronawirusa wybuchła w grudniu 2019 r. w Wuhanie w środkowych Chinach. Wirus, który wywołuje zapalenie płuc, przedostał się też do kilkunastu krajów świata.

WHO ogłosiła, że rozprzestrzenianie się koronawirusa stanowi zagrożenie zdrowia publicznego o zasięgu międzynarodowym. W związku z tym zaleca wszystkim państwom, by podejmowały działania powstrzymujące rozprzestrzenianie się wirusa 2019-nCoV. Chodzi m.in. o monitorowanie sytuacji, wczesne wykrywanie przypadków zakażenia i identyfikowanie osób, które mogły mieć kontakt z zainfekowaną osobą.

Honoratę Stachowicz Dyrektor Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Lubaniu zapoznała zaproszonych na spotkanie z procedurami rekomendowanymi przez WHO w celu ich wdrożenia. W tej sprawie głos zabrał również Zdzisław Krynicki Zastępca Kierownika Zakładu ds. Lecznictwa. Poniżej zamieszczamy INFORMACJE O NOWYM KORONAWIRUSIE WYKRYTYM W CHINACH.

Informacje na temat koronawirusa zamieszczane są na bieżąco w aktualnościach na stronie Głównego Inspektoratu Sanitarnego pod adresem:

gis.gov.pl/kategoria/aktualnosci/