Kontakt

Starostwo Powiatowe w Lubaniu
ul. Mickiewicza 2, 59-800 Lubań
Tel.: +48 / 756464 300 | Fax: +48 / 756464 321
E-mail: sekretariat@powiatluban.pl

Aktualności

Trwa remont ulic Kopernika i Słowackiego

22-06-2020

Trwa kompleksowa przebudowa 670-metrowego odcinka drogi w ciągu ulic Słowackiego i Kopernika w Lubaniu. Przy drodze znajdują się trzy szkoły, do których uczęszcza półtora tysiąca uczniów. Wartość inwestycji to blisko 2,6 mln zł.

Mieszkańcy Lubania na modernizacje i przebudowę ulicy Kopernika, głównej arterii miasta czekali ćwierć wieku. Teraz oprócz nowej drogi będzie plac z miejscami parkingowymi. Inwestycja prowadzona jest przez Powiat Lubański.

Droga przez ostanie dziesięć lat była wielokrotnie łatana. Powiat lubański zdobył pieniądze z funduszu budowy dróg samorządowych na remont ulicy Kopernika i Słowackiego.

Zakończono już przebudowę sieci kanalizacyjnych, części sieci wodociągowych oraz gazowych. Prace te prowadzone były przez podmioty zewnętrzne – Lubańskiego Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji oraz Polską Spółkę Gazowniczą Sp. z o. o.

Obecnie trwa frezowanie nawierzchni. Pod koniec tego miesiąca na przedmiotowym odcinku rozpoczną się prace polegające na ułożeniu pierwszej warstwy nawietrzni. Przebudowa drogi powiatowej w Lubaniu rozpoczęła się w tamtym roku, a  remont ma zakończyć się w sierpniu br.

- Proces ten jest skomplikowany, gdyż w ciągu tej drogi znajdują się centra handlowe, budynki mieszkalne i cztery placówki oświatowe. Za utrudnienia, zaistniałe podczas  remontu już dzisiaj chciałbym Państwa serdecznie przeprosić. Na realizację tego zadania pozyskaliśmy kwotę równą 80 procent planowanych kosztów inwestycji, a jej łączny koszt wyniesie niemal 2,6  mln zł. Pozostałe 20 procent pokryje Starostwo Powiatowe – podkreśla Walery Czarnecki, starosta lubański.

Niezbędnik