Utrzymanie dróg wojewódzkich

25-09-2019

W ubiegłym tygodniu odbyło się spotkanie przedstawicieli zarządców dróg powiatowych  - partnerów porozumień, którzy przyjęli na siebie wolę utrzymania dróg wojewódzkich. Gospodarzem spotkania był Walery Czarnecki, starosta lubański.

Poruszono tematy związane z realizacją wspólnych projektów oraz utrzymania sieci dróg na terenie Dolnego Śląska. Z uwagi na kończący się 3-letni okres obowiązujących obecnie porozumień oraz biorąc pod uwagę zmiany zapowiadane przez rząd i sytuację na runku usług drogowych, spotkanie dotyczyło głównie środków finansowych jakie zarządca dróg wojewódzkich ma do zaoferowania partnerom z powiatów.

Na wstępie marszałek województwa podziękował za dotychczasową dobrą współpracę, wyrażając przekonanie, że pieniędzy na utrzymanie nigdy za wiele, to jednak ta współpraca zostanie utrzymana.

W spotkaniu uczestniczył Walery Czarnecki, starosta lubański oraz Włodzimierz Stefański, dyrektor Powiatowego Zarządu Dróg w Lubaniu. Z ramienia zarządcy dróg wojewódzkich w spotkaniu uczestniczyli marszałek województwa, Cezary Przybylski wraz z członkiem zarządu województwa Tymoteuszem Myrdą oraz dyrektorem Dolnośląskiej Służby Dróg i Kolei Leszkiem Lochem.

Ustalono, że Dolnośląska Służba Dróg i Kolei przedstawi przedstawicielom powiatów propozycje dalszej współpracy, w której przedstawione zostaną  nowe możliwości finansowania dróg wojewódzkich. Już zaplanowano kolejne robocze spotkanie, aby domówić szczegóły oraz podpisać nowe porozumienia.