Wideokonferencje zamiast bezpośrednich narad w Starostwie

02-04-2020
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjne. Fot. Łukasz Kulczyński

Na prośbę Walerego Czarneckiego, starosty lubańskiego, w dniu 31 marca br. odbyła się narada władz samorządowych i służb.

Starosta Lubański poprosił o to, żeby kontakty miedzy samorządami i służbami oraz posiedzenia Powiatowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego w okresie epidemii były oparte na systemie wideokonferencji, a nie bezpośrednich narad w Starostwie Powiatowym.

- Mam nadzieję, że takie rozwiązanie pozwoli koordynować działania walki z epidemią koronawirusa na terenie powiatu bez zbędnego ryzyka, usprawni pracę oraz przyspieszy podejmowanie decyzji na linii powiat - gminy - służby - mówi Walery Czarnecki, starosta lubański.

Podczas wideokonferencji omówiono sytuację epidemiologiczną na terenie powiatu, przygotowanie służb oraz prowadzone akcje informacyjne i profilaktyczne. Przedstawiciele samorządów mieli okazję do zadania pytań i wyjaśnienia wątpliwości. Zebrani zostali zapoznani z informacjami dotyczącymi bieżącej sytuacji epidemiologicznej oraz prowadzonych działań i przygotowań ze strony Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej, Łużyckiego Centrum Medycznego w Lubaniu, Komend Powiatowych Państwowej Straży Pożarnej i Policji.

Z informacji uzyskanych podczas spotkania wynika, że Dom Wczasów Dziecięcych w Świeradowie Zdroju, który został wyznaczony jako miejsce ewentualnej kwarantanny jest przygotowany do przyjęcia 60 osób. Obiekt został zaopatrzony w odpowiednie środki czystości oraz środki ochrony osobistej.