Wizyta Wojewody w powiecie

12-10-2020

Kooperacja w ramach działań przeciwdziałania epidemii, a także podsumowanie dotychczasowych kontaktów i zrealizowanych wspólnych projektów to najważniejsze tematy poruszone podczas rozmowy starosty Walerego Czarneckiego z Wojewodą Dolnośląskim, Jarosławem Obremskim.

Najważniejsze tematy rozmów to dwustronna współpraca i podsumowanie dotychczasowych inicjatyw związanych z nowym instrumentem w ramach tarczy antykryzysowej – Funduszem Inwestycji Samorządowych oraz Rządowym Funduszem Inwestycji Lokalnych.

Wojewoda uczestniczył również w posiedzeniu sztabu zarządzania kryzysowego w powiecie, gdzie omówiono aktualną sytuację epidemiologiczną na terenie naszego powiatu. - Serdecznie dziękuję za spotkanie. Wierzę, że wspólnymi siłami uda nam się zatrzymać rozprzestrzenianie się pandemii w naszym regionie – podsumował wojewoda Jarosław Obremski.

Wcześniej odbył się Konwent Wójtów i Burmistrzów Powiatu Lubańskiego, gdzie samorządowcy wymienili swoje spostrzeżenia na temat tzw. powodziówek, czyli środków na remonty dróg, szczególnie tych, które ucierpiały w wyniku nawałnic deszczu i lokalnych podtopień oraz Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych.

Podczas dzisiejszej wizyty odebrano również powiatową inwestycję drogową. Mowa tu o kompleksowej przebudowie 670-metrowego odcinka drogi w ciągu ulic Słowackiego i Kopernika w Lubaniu. Wartość inwestycji to blisko 2,6 mln zł.