Wybrano laureatów Ogólnopolskiego Rankingu Gmin i Powiatów 2019

31-01-2020

Powiaty: augustowski, ostródzki, kielecki, miasto Nowy Sącz oraz gminy: Bolesławiec i Chełmiec to liderzy Ogólnopolskiego Rankingu Gmin i Powiatów 2019.  Związek Powiatów Polskich wybrał po raz kolejny najlepsze, najbardziej rozwojowe samorządy.

Powiat Lubański uplasował się na 10 miejscu w Polsce, a pierwszym na Dolnym Śląsku wśród powiatów ziemskich w kategorii: powiaty do 60 tys. mieszkańców.

Ogólnopolski Ranking Gmin i Powiatów to bezpłatny i dobrowolny konkurs prowadzony przez Związek Powiatów Polskich. Laureaci typowani są w podziale na powiaty do 60 tys. mieszkańców; powiaty od 60 do 120 tys. mieszkańców; powiaty powyżej 120 tys. mieszkańców; miasta na prawach powiatu; gminy miejskie i miejsko-wiejskie oraz gminy wiejskie.

Ranking jest aktualizowany na bieżąco przez ekspertów w trybie on-line i trwa przez cały rok. Eksperci ZPP oceniają samorządy według kryteriów ujętych w dziesięciu grupach tematycznych. Lider rankingu na koniec roku otrzymuje prestiżowy tytuł: „Dobry Polski Samorząd”.