Wyjątkowy dzień

28-11-2019

22 listopada w siedzibie Zgromadzenia Sióstr św. Marii Magdaleny od Pokuty w Lubaniu odbyło się coroczne spotkanie z pracownikami służb społecznych z terenu powiatu. Spotkania z okazji Dnia Pracownika Socjalnego, który przypada na dzień 21 listopada, stały się już tradycją.

To właśnie z tej okazji Konrad Rowiński, wicestarosta lubański złożył życzenia wszystkim osobom, które na co dzień realizują zadania na rzecz osób potrzebujących wsparcia. Podziękował za trudną i wymagającą pracę, ale jednocześnie jakże potrzebną, bo pracownik socjalny to nie tylko wyuczony zawód, ale przede wszystkim misja niesienia pomocy potrzebującym.

W szeregach tych, którzy otrzymali podziękowania znaleźli się dyrektorzy i kierownicy ośrodków pomocy społecznej funkcjonujących na terenie powiatu, pracownicy Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Lubaniu, Placówek Opiekuńczo-Wychowawczych w Świeradowie-Zdroju, Środowiskowego Domu Samopomocy w Smolniku oraz przedstawiciele organizacji i instytucji realizujących zadania z zakresu pomocy społecznej na terenie powiatu.