Kontakt

Starostwo Powiatowe w Lubaniu
ul. Mickiewicza 2, 59-800 Lubań
Tel.: +48 / 756464 300 | Fax: +48 / 756464 321
E-mail: sekretariat@powiatluban.pl

Aktualności

Zawodowo i profesjonalnie – projekt rusza od września

17-05-2019

Nowy projekt Powiatu Lubańskiego adresowany jest do uczniów i nauczycieli trzech szkół ponadgimnazjalnych prowadzonych przez powiat. Pozyskana kwota przekracza 3 miliony złotych. Wkład własny z budżetu powiatu to ponad 151 tysięcy złotych.

Mowa o projekcie pt. „Zawodowo i profesjonalnie” w ramach działania 10.4.1 Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego 2014-2020, adresowanego do trzech powiatowych szkół – uczniów i nauczycieli. Projekt rusza już od września tego roku, a jego zakończenie zaplanowano na koniec sierpnia 2021 r.

W ramach projektu każda z trzech placówek ponadpodstawowych otrzyma m.in. wskazany przez siebie sprzęt komputerowy z oprogramowaniem, drukarki 3D oraz nowoczesne monitory interaktywne. Uczniowie będą mieli do swojej dyspozycji aktywną e-platformę, która na bieżąco będzie uaktualniana, zgodnie z założeniami projektowymi.

- Dla uczniów 10 techników ze szkół powiatu zaplanowaliśmy wiele form wsparcia sprzyjających realizacji kształcenia zawodowego, w tym staże zawodowe u pracodawców, wycieczki zawodoznawcze, stypendia naukowe za osiągnięcia w zakresie przedmiotów zawodowych. Przewidziano również organizację kursów – prawa jazdy, operatora wózka widłowego, baristy oraz fotograficzny. Projekt realizowany zostanie przez Powiatowe Centrum Edukacyjne w Lubaniu – mówi Walery Czarnecki, starosta lubański.

Ponadto w ramach projektu sfinansowanych zostanie wiele różnorodnych zajęć pozalekcyjnych rozwijających umiejętności kluczowe, w tym szkolenia z zakresu języków obcych branżowych, które niewątpliwie będą przydatne w pracy zawodowej przyszłych absolwentów.

Także nauczyciele przedmiotów zawodowych będą mogli skorzystać z różnych form doskonalenia zawodowego w postaci studiów podyplomowych, kursów i warsztatów.

To już czwarty projekt w okresie ostatnich 4 lat adresowany do uczniów i nauczycieli szkół średnich, w ramach którego Powiat Lubański realizuje założenia związane z rozwojem kształcenia zawodowego.

Ogłoszenia

Wszystkie ogłoszenia

Niezbędnik