Kontakt

Starostwo Powiatowe w Lubaniu
ul. Mickiewicza 2, 59-800 Lubań
Tel.: +48 / 756464 300 | Fax: +48 / 756464 321
E-mail: sekretariat@powiatluban.pl

Edukacja

Alpejski obóz narciarski uczniów Lubańskiego „Mickiewicza”

29-01-2019

Góry zachwycają, skłaniają do refleksji i umożliwiają przeniesienie się do podniebnego, białego świata, który w ubiegłym tygodniu podziwiali uczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Adama Mickiewicza w Lubaniu.

W ramach współpracy z Christian-Weise-Gymnasium w Zittau w styczniu 2019 odbył się siedmiodniowy obóz narciarski  w najpiękniejszych górach Europy – Alpach. Na austriackich stokach, w pobliżu urokliwego miasteczka Feldkirch grupa młodzieży z Lubania i Zittau udoskonalała swoje narciarskie umiejętności pod okiem polskich i niemieckich instruktorów. Dzięki pięknej pogodzie i idealnym warunkom uczestniczyli w treningach, zawodach i chrzcie narciarskim przygotowanym przez nauczycieli obu szkół. 

Wyjazd oprócz wspierania uzdolnień sportowych przyczynił się do przełamania barier językowych oraz integracji polskiej i niemieckiej młodzieży, którą połączyła wspólna pasja.

Obóz narciarski to jedno z wielu działań podejmowanych przez szkołę we współpracy z Christian-Weise-Gymnasium w Zittau. W tym roku spotykano się już parokrotnie. Odbyła się wizyta Samorządu Uczniowskiego w Zittau, wspólne warsztaty pierwszej pomocy w siedzibie Niemieckiego Czerwonego Krzyża, spotkanie integracyjne dyrekcji obu szkół z gronem nauczycielskim. Przyjaciele z Niemiec uczestniczyli także w organizowanym przez Agencję Uczniowską Adaś „Talent Show”.

Współpraca lubańskiego „Mickiewicza”  z Christian-Weise-Gymnasium w Zittau  to szansa na nawiązanie przez uczniów międzynarodowych przyjaźni, doskonalenie języka obcego oraz poznanie kultury sąsiadów. To także kształtowanie własnej tożsamości i miłości dla Małej Ojczyzny.

Niezbędnik