Kontakt

Starostwo Powiatowe w Lubaniu
ul. Mickiewicza 2, 59-800 Lubań
Tel.: +48 / 756464 300 | Fax: +48 / 756464 321
E-mail: sekretariat@powiatluban.pl

Edukacja

BOOMFest 2018

25-06-2018

Najważniejszym wydarzeniem projektu RegionalManagement był BOOM FEST 2018 , który odbył się 14 czerwca br. Festiwal Kultury Młodzieżowej zorganizowany został przez uczniów ze szkół dolnośląskich i saksońskich i cieszył się wielkim zainteresowaniem. 

Tego dnia w ramach festiwalu kultury młodzieżowej uczniowie 7 szkół polskich i niemieckich pod okiem specjalistów uczestniczyli w 20 warsztatach tematycznych gdzie nabywali i doskonalili wiedzę i umiejętności z zakresu pierwszej pomocy, samoobrony, rękodzielnictwa, tańca, plastyki i teatru a uczestniczyło w nich ponad 400 uczniów ze szkół w Hoyerswerdzie, Bischofswerdzie, Görlitz, Lubaniu, Żarach, Zgorzelcu i Bolesławcu. Nad całą organizacją czuwali opiekunowie i członkowie z Uczniowskich Agencji Turystycznych.

Zwieńczeniem tego jakże kreatywnego dnia był koncert rock-pop w Landskron- Kulturbrauerei w Görlitz gdzie prezentowali się młodzi, zdolni artyści ze wszystkich szkół partnerskich projektu INTERREG Polska – Saksonia.

Organizatorami BOOMFestu byli uczniowie z siedmiu polskich i saksońskich  szkół, którzy uczestniczą w projekcie RegionalManagement. Polsko-Niemiecki Festiwal Kultury Młodzieżowej BOOMFest 2018 to wspaniała  międzynarodowa inicjatywa przygotowywana przez uczniów dla uczniów.

BOOM FEST był kolejnym sprawdzianem umiejętności organizacyjnych i nabywanych kompetencji managerskich uczestników projektu oraz próbą stworzenia platformy  wspólnego rynku w dziedzinie kultury regionalnej po obu stronach Nysy Łużyckiej.

Niezbędnik