Kontakt

Starostwo Powiatowe w Lubaniu
ul. Mickiewicza 2, 59-800 Lubań
Tel.: +48 / 756464 300 | Fax: +48 / 756464 321
E-mail: sekretariat@powiatluban.pl

Edukacja

Efekty międzynarodowej współpracy

21-09-2017

W ramach międzynarodowego projektu „Kompetencje i perspektywy zawodowe w polsko-saksońskim regionie przygranicznym” 14 i 15 września w Zgorzelcu odbyły się warsztaty, w których wzięło udział ponad 60 uczestników z saksońskich i polskich Uczniowskich Agencji Turystycznych.

Podczas spotkania uczniowie zaprezentowali pierwszą regionalną ofertę kulturalno-turystyczną. Oferta została opracowana we współpracy z panią Sandrą Nejranowską, ekspertem w dziedzinie turystyki. Wyniki pracy przedstawione zostały pozostałym uczestnikom w formie prezentacji „stolikowej” składającej się z siedmiu stanowisk wystawowych.

Dzięki wykorzystaniu takiej formy warsztatowej uczniowie zebrali wiele cennych doświadczeń związanych z wystąpieniem publicznym oraz przekonali się, iż profesjonalne prezentowanie oferty podczas targów turystycznych wymaga wiele pracy. Po pierwszym dniu intensywnych zajęć uczestnicy wybrali się na ciekawy spacer po Görlitz i Zgorzelcu.

W drugim dniu warsztaty wypełnione były kolejnymi działaniami edukacyjnymi. Prowadzący warsztaty zaproponował utworzenie polsko-niemieckich grup eksperckich, w których uczniowie opracowali następujące zagadnienia: targi jako narzędzie marketingowe – przykłady targów turystycznych, przygotowanie do udziału w targach, wokół stoiska targowego oraz obsługa klienta. Wszyscy uczniowie i nauczyciele byli bardzo zmotywowani do pracy i aktywnie uczestniczyli w zaproponowanych działaniach edukacyjnych, a zdobytą w ten sposób cenną wiedzę i doświadczenia zabrali do swoich szkół.

To nie koniec wartościowych przedsięwzięć w ramach projektu, w piątek, 22 września niektórzy z uczniów przyjadą ponownie do Görlitz i będą uczestniczyć w trzecim spotkaniu roboczym Uczniowskich Agencji Turystycznych. Spotkanie będzie poświęcone  przygotowaniu do prezentacji regionalnej oferty kulturalno-turystycznej - „Jak zaprezentować się na targach i osiągnąć sukces?” Projekt jest współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Współpracy INTERREG Polska-Saksonia 2014-2020.

Niezbędnik