Kontakt

Starostwo Powiatowe w Lubaniu
ul. Mickiewicza 2, 59-800 Lubań
Tel.: +48 / 756464 300 | Fax: +48 / 756464 321
E-mail: sekretariat@powiatluban.pl

Edukacja

Igrzyska w KZL-u

15-06-2018

To były już trzecie Igrzyska Młodzieży Szkół Ponadgimnazjalnych w Lubaniu. Tym razem odbyły się w zespole szkół im. Kombatantów Ziemi Lubańskiej. W wielu dyscyplinach wystartowało około 200 osób.

Młodych sportowców przywitał Walery Czarnecki, starosta lubański wraz z Januszem Harapinem, przewodniczącym komisji Sportu, rekreacji i turystyki.

Uczestnikami zawodów byli uczniowie ze szkół ponadgimnazjalnych z terenu powiatu lubańskiego. Jak podkreślił Janusz Harapin, głównym celem olimpiady była popularyzacja sportu wśród młodzieży ze szkół powiatu lubańskiego, tworzenie więzi interpersonalnych poprzez udział w tym wydarzeniu, stworzenie każdemu uczniowi warunków do czynnego uczestnictwa w różnych formach ruchu jak i rozwój dyscyplin sportowych uprawianych w naszym powiecie.

Wydarzenie to sfinansowane zostało z budżetu Powiatu Lubańskiego. Nagrody dla szkół ufundowali Walery Czarnecki, starosta lubański oraz Ireneusz Łojek, prezes zarządu Uzdrowiska Świeradów-Czerniawa Zdrój.

Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy pomogli w organizacji tego wydarzenia. Ireneuszowi Łojek, prezes zarządu Uzdrowiska Świeradów-Czerniawa Zdrój za pomoc w sfinansowaniu nagród dla szkół oraz Zakładom Mięsnym Niebieszczańscy Sp. J.

Niezbędnik