Kontakt

Starostwo Powiatowe w Lubaniu
ul. Mickiewicza 2, 59-800 Lubań
Tel.: +48 / 756464 300 | Fax: +48 / 756464 321
E-mail: sekretariat@powiatluban.pl

Edukacja

Powiat ma świetnych brydżystów

27-06-2018

Często mózg człowieka nazywany jest biokomputerem, ze względu na połączenie cech żywej materii z możliwością przetwarzania informacji na ogromną skalę. Zaczyna pracę jak się budzisz i działa aż nie usiądziesz do brydża.

W powyższej anegdocie jest trochę prawdy, bo rzeczywiście karciana gra rodem z XVI-wiecznej Anglii wciąż uchodzi za elitarną i niedostępną. Z drugiej strony wistowaniem w duecie zajmuje się już w Polsce ponad pół miliona osób. Jedno jest pewne, Powiat Lubański ma tradycje brydżowe i świetnych brydżystów.

Kilku z nich, zajęło czołowe miejsca w 8 Turnieju Brydża Sportowego Juniorów, który odbył się w ramach Grad Prix Dolnego Śląska we Wrocławiu.

W turnieju par Dominik Hołyś i Piotr Zborowski zajęli 2 miejsce a Bartosz i Marcin Młodzińscy 9.

W całym turnieju zwyciężył Oskar Tokarczuk, na drugim miejscu uplasował się Dominik Hołyś, 4 miejsce zdobył Piotr Zborowski a miejsce 6 należało do Marcina Młodzińskiego.  Na 18 miejscu znalazł się Bartosz Młodziński.

W kategorii klubów – Piast Lubań zajął 3 miejsce a wśród 24 szkół, miejsce czwarte zdobyła reprezentacja Zespołu Szkół Ponadimnazjalnych im. Adama Mickiewicza w Lubaniu. Szkoła Podstawowa w Pisarzowicach uplasowała się na jedenastej pozycji.

Niezbędnik