Kontakt

Starostwo Powiatowe w Lubaniu
ul. Mickiewicza 2, 59-800 Lubań
Tel.: +48 / 756464 300 | Fax: +48 / 756464 321
E-mail: sekretariat@powiatluban.pl

Edukacja

Przystanek KaZeteL 2019 zakończony, można ruszać dalej!

31-05-2019

28 maja w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych im. Kombatantów Ziemi Lubańskiej w Lubaniu odbył się cykliczny Przystanek KaZeteL. Impreza składająca się z wielu przedsięwzięć i projektów, organizowana przez członków Stowarzyszenia Przyjaciół Zespołu Szkół im. Kombatantów Ziemi Lubańskiej, nauczycieli uczących w szkole oraz naszych uczniów, której nadrzędnym celem było pokazanie zdolności, umiejętności i wiadomości naszych wychowanków.

Projekty zostały zrealizowane przy finansowym wsparciu Zarządu Powiatu Lubańskiego. I tak odbył się: Dzień Dziecka Aktywni! Kazetel, Fit!Rewolucja!, Plener malarski i artystyczny, Pierwsza pomoc przedmedyczna dla małych i dużych oraz działania towarzyszące w postaci Potyczek samorządowych, otwartych pracowni informatycznej, organizacji reklamy oraz logistycznej.

Pomimo niesprzyjającej aury musieliśmy zrezygnować chociażby z plenerowej gry planszowej, ale od czego ma się plan B ! Pogoda nie przeszkodziła odwiedzić murów naszej szkoły licznym gościom : uczniom trzecich klas gimnazjów oraz ósmoklasistom z naszego powiatu i nie tylko oraz ich Opiekunom.

Od godziny 10.00 trwały już różnego rodzaju działania, a uroczystego otwarcia Przystanku KaZeteL 2019 dokonali dyrektor szkoły-  Lidia Błażków oraz Karol Kusibab, rzecznik prasowy lubańskiego starostwa.

W ramach części sportowej odbył się turniej tenisa stołowego oraz mecz piłki siatkowej Nauczyciele i Goście vs Uczniowie. Przerywnikiem był taniec przy muzyce.

W części gastronomicznej goście mogli uczestniczyć w wykładach nt zdrowego stylu życia, z dokładnym omówieniem najnowszej piramidy żywieniowej oraz skosztować dań, tym razem z akcentem na fit tj. dietetycznych gofrów, pieczonych warzyw (buraków, selera, marchwi i ziemniaków), soków owocowych i wielowarzywnych oraz ciepłych drożdżowych bułeczek.

Nowo zakupiony sprzęt do ćwiczeń i symulacji udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej pozwalał na śledzenie na ekranie telewizora wykonywanie dokładnej resystutacji krążeniowo-oddechowej. Uczestnicy ćwiczeń w nagrodę dostali odblaskowe breloczki do zawieszenia na plecakach.

W plenerze malarskim uczniowie naszej szkoły pokazywali różnego rodzaju techniki malarskie z wykorzystaniem różnych przyborów. Intensywna, twórcza praca została zakończona wernisażem oraz aukcją wykonanych prac.

Wszystkie te projekty zostały wsparte dofinasowaniem przez Zarząd Powiatu Lubańskiego oraz Stowarzyszenie Przyjaciół Szkoły.

Dodatkowymi atrakcjami w czasie Przystanku była możliwość uczestnictwa w grach planszowych różnego rodzaju, w pracowni informatycznej sporym zainteresowaniem cieszyły się gry FIFA oraz Leage of Legends. W pracowni organizacji reklamy nasi goście mogli uczestniczyć w pracach z drukarką sublimacyjną, czego efektem były chociażby nadruki na koszulkach. W pracowni logistycznej można było poznać charakter zawodu technika logistyki. Uczniowie z klas mundurowych prezentowali elementy umundurowania oraz sprzętu wojskowego.

Samorząd Uczniowski w ramach Potyczek samorządowych także przygotował moc atrakcji. Odbyło się głośne karaoke, quiz o KZl, turniej 1 z 10, dużym zainteresowaniem cieszył się punkt makijażu oraz punkt fryzjerski.

W tym dniu w budynku szkoły było kolorowo, gwarnie, wesoło i przyjaźnie. Deszcz nie przeszkodził w dobrej zabawie oraz demonstracji dokonań uczniów Zespołu Szkól Ponadgimnazjalnych im.  Kombatantów Ziemi Lubańskie w Lubaniu w mijającym roku szkolnym. Przede wszystkim organizatorzy dziękują naszym gościom : przyszłym absolwentom ósmych klas i trzeciej gimnazjum, być może przyszłym uczniom naszej szkoły. Pokazaliśmy to, co mamy najlepszego, a i tak nie wszystkim można się było pochwalić w tak krótkim czasie. Zapraszamy do naszej szkoły !

Organizatorzy Przystanku KaZeteL 2019 składają podziękowania Zarządowi Powiatu Lubańskiego, Stowarzyszeniu Przyjaciół Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Kombatantów Ziemi Lubańskiej w Lubaniu (którego członkami są nauczyciele szkoły), Komendantowi Powiatowej Straży Pożarnej w Lubaniu, Dyrektorowi Miejskiego Domu Kultury w Lubaniu, uczniom, którzy aktywnie pomagali i realizowali imprezę, nauczycielom czuwającym nad poszczególnym częściami Przystanku, pracownikom szkoły za pomoc techniczną w realizacji eventu.

Niezbędnik