Kontakt

Starostwo Powiatowe w Lubaniu
ul. Mickiewicza 2, 59-800 Lubań
Tel.: +48 / 756464 300 | Fax: +48 / 756464 321
E-mail: sekretariat@powiatluban.pl

Edukacja

Sprawozdanie z działalności firemek – październik 2019r.

06-11-2019

„Firemki” prowadzone przez uczniów szkół ponadgimnazjalnych z trzech powiatów oraz z Czech, w ramach unijnego projektu, działają niemal jak prawdziwe. Celem projektu jest lepszy start młodych w przyszłość, a oto raport z ich działalności.

Firma Nr 42 - IT-help

Spotkanie z uczniami w październiku br. miało na celu określenie produktów przedsiębiorstwa. Omówiono korzyści dla potencjalnego klienta. W dalszej części przedstawione zostały informacje o rynku -podaż i popyt.

Dokonano próby ustalenia potrzeb i życzeń klientów. Pytania otwarte w gronie uczniów szkoły. Przeszukiwanie sieci z serwisami lokalnymi.

Spotkanie miało na celu wypracowania wzorca logo firmy. Każdy uczestnik przedstawił swoją propozycję opisową – założenia graficzne. Omówiono zapotrzebowanie sprzętowe i materiałowe do działalności firemki.

Ustalono, cele kolejnego spotkania związanego z logiem firmy i podziału funkcji.

Firma Nr 43 – Yummy

Szczegółowo określono miejsce, w którym będzie znajdowała się firemka, jakie jest wyposażenie i co jest jeszcze potrzebne. Doprecyzowano jakie wyroby i usługi będą oferowane, jaka jest dostępność niezbędnych materiałów i w jakich cenach są one na rynku, a także przeanalizowano istniejącą na rynku konkurencję. Przygotowując ofertę zwrócono uwagę, co jest ciekawego i odróżniającego ją od proponowanej  przez konkurencje, dlaczego to właśnie z  tej oferty miałby korzystać klient.

Określono wspólny cel i zadania, strukturę stanowisk pracy oraz związane z nimi zakresy obowiązków i plan działania.

Firma Nr 46 - „Jesteś tym, co jesz“

W miesiącu październiku spotykaliśmy się dwukrotnie w blokach dwugodzinnych, podczas których opracowywaliśmy biznesplan firemki „Jesteś tym co jesz“. Podjęlismy również działania, aby stworzyć logo naszej firmy, zbieraliśmy pomysły, które wykorzystamy w następnym miesiącu.

Firma Nr 48-  3DPrint

W miesiącu październiku spotykaliśmy się dwukrotnie w blokach dwugodzinnych, podczas których opracowywaliśmy biznesplan naszej firemki „3DPrint“. Podjęliśmy również działania, aby stworzyć logo naszej firmy, zbieraliśmy pomysły, które wykorzystamy w następnym miesiącu.

Firma Nr 50 – ElektroProjekt

Omówienie i opracowanie kart pracy 4,5,6. Szukanie informacji na temat zakładania przedsiębiorstwa (firemki) odnośnie klientów, naszej konkurencji.

Spotkanie i konsultacje z Metodykiem.

Niezbędnik