Kontakt

Starostwo Powiatowe w Lubaniu
ul. Mickiewicza 2, 59-800 Lubań
Tel.: +48 / 756464 300 | Fax: +48 / 756464 321
E-mail: sekretariat@powiatluban.pl

Edukacja

Studniówka w Mickiewiczu

11-02-2019

Poloneza czas zacząć! - tymi słowami rozpoczyna się każda studniówka. Dla uczniów klas maturalnych jest to niezwykle ważne wydarzenie, dlatego przygotowania do balu zaczynają się nawet kilka miesięcy wcześniej.

A zadbać trzeba o każdy szczegół: odpowiednie miejsce, dobry zespół muzyczny, strój, dodatki, fryzurę, makijaż. Wszystko to sprawia, że tę noc wszyscy pamiętamy doskonale. W tym roku Studniówka uczniów klas maturalnych w ZSP im. A. Mickiewicza  w Lubaniu odbyła się dwunastego stycznia w Dworku Romantycznym koło Lwówka Śląskiego.

Ten magiczny wieczór przypomina o nieubłaganie nadciągającej maturze. Studniówka to również bardzo dobry czas, by podziękować nauczycielom za ich trud w nauczaniu oraz nagrodzić ich za ogromną cierpliwość do swoich podopiecznych. Przedstawiciele klas maturalnych wręczyli swoim opiekunom kwiaty i złożyli serdeczne podziękowania.

Klasa 3D postanowiła pożegnać swojego wychowawcę Mateusza Zajdla, który wraz z nowym rokiem objął urząd wiceburmistrza miasta Lubań, tym samym rezygnując z nauczenia w szkole. Nie zabrakło chwili wzruszeń oraz ciepłych słów i szczerych gratulacji. Prezent, który otrzymał wychowawca płynął prosto z serc uczniów i podkreślał jak ważna była dla nich każda wspólnie spędzona chwila. Po części oficjalnej maturzyści rozpoczęli zabawę do białego rana. Muzyczna oprawa, którą zagwarantował Let's Twist Again doskonale wpasowała się w oczekiwania uczniów i w mgnieniu oka porwała wszystkich na parkiet. Nauczyciele również świetnie się bawili, a co najważniejsze mówią, że będą wspominać studniówkę bardzo długo. Wróży to dobrze na przyszłość bo podobno jaka studniówka, taka matura.

Autorki: Agata Szymajda, Aneta Pinkowicz klasa 3D

Zdjęcia dzięki uprzejmości Dark Estrella Fotografia

Niezbędnik