Kontakt

Starostwo Powiatowe w Lubaniu
ul. Mickiewicza 2, 59-800 Lubań
Tel.: +48 / 756464 300 | Fax: +48 / 756464 321
E-mail: sekretariat@powiatluban.pl

Edukacja

ŚWIĘTO POEZJI DZIECIĘCEJ W RADOSTOWIE

27-04-2016
ŚWIĘTO POEZJI DZIECIĘCEJ W RADOSTOWIE
ŚWIĘTO POEZJI DZIECIĘCEJ W RADOSTOWIE

Upływa czas, a wraz z nim zmienia się świat czyli my i wszystko, co nas otacza. W dużej mierze naszym światem – nauczycieli i uczniów - jest szkoła, która też się zmienia. A wraz z nią ewaluują między innymi konkursy. Przykładem może być XV Powiatowy Konkurs Recytatorski klas I-III zorganizowany w dniu 6 kwietnia 2016 r. przez Powiatowe Centrum Edukacyjne w Lubaniu we współpracy z Zespołem Szkolno-Przedszkolnym w Radostowie Średnim. Tegoroczna edycja konkursu odbyła się w formule literacko-artystycznej zabawy, gdzie królowała najwyższej klasy literatura dziecięca, oscylująca wokół tematyki ,,Czterech pór roku”. Licznie zjechali do Radostowa mali mistrzowie recytacji z dziewiętnastu szkół z naszego powiatu wraz ze swoimi nauczycielami i rodzicami.

Przed konkursowymi zmaganiami każdy młody recytator otrzymał „kominiarczyka na szczęście”. Potem dzieci uczestniczyły w zabawach oddechowych i puszczaniu baniek mydlanych, które miały na celu wyrzucenie paskudnego wewnętrznego zwierza, co nazywa się „trema’’ i gryzie od środka. Po odstresowaniu, uczestnicy losowali kolejność wystąpień przy użyciu „balonowej maszyny losującej”. A potem były wirtuozerskie recytacje przeplatane oklaskami, śpiewankami uznania i podziwu.

Komisja w składzie: Anna Łagowska, Anna Klimowicz i Hubert Horbowski miała ciężki orzech do zgryzienia. W czasie, kiedy jury obradowało, goście raczyli się pysznym ciastem upieczonym przez radostowskie gospodynie i podziwiali piękno czterech pór roku na pastelowych rysunkach i barwnej prezentacji multimedialnej stworzonej na tę okazję.

Ostateczny werdykt brzmiał: 1 miejsce zajęła Zuzanna Labiszek ze Szkoły Podstawowej w Smolniku, 2 miejsce - Miłosz Kleszcz ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Lubaniu, 3 miejsce - Iga Roszak ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Lubaniu.

Gratulujemy laureatom i uczestnikom, bowiem wszyscy świetnie bawili się, recytując i przeżywając niezapomniane chwile z poezją w Radostowie.

Finał XV Powiatowego Konkursu Recytatorskiego klas I-III to kolejny przykład na organizację z pomysłem. Tu wszyscy - zarówno dzieci, jak i dorośli czuli się ważnymi gośćmi i dobrze się bawili. Dyrektor PCE - organizator powiatowych konkursów z radością przyjmuje informacje o tym, że kolejna szkoła przygotowała dzieciom oraz ich opiekunom prawdziwe przyjęcie z niepowtarzalnymi przeżyciami, i jako współorganizator konkursu świetnie zaprezentowała swoje różnorodne umiejętności organizatorskie oraz doskonałą współpracę ze środowiskiem lokalnym. Inicjatywa Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Radostowie Średnim to przykład godny naśladowania. 

ŚWIĘTO POEZJI DZIECIĘCEJ W RADOSTOWIE
ŚWIĘTO POEZJI DZIECIĘCEJ W RADOSTOWIE
ŚWIĘTO POEZJI DZIECIĘCEJ W RADOSTOWIE
ŚWIĘTO POEZJI DZIECIĘCEJ W RADOSTOWIE

Niezbędnik