Kontakt

Starostwo Powiatowe w Lubaniu
ul. Mickiewicza 2, 59-800 Lubań
Tel.: +48 / 756464 300 | Fax: +48 / 756464 321
E-mail: sekretariat@powiatluban.pl

Edukacja

Uczniowie z Zaręby na podium w finale wojewódzkiego

29-05-2019

Za nami finał eliminacji Wojewódzkich Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym, który odbył się we Wrocławiu w sobotę 25 maja 2019 roku w Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego.  W kategorii młodszej III miejsce natomiast w kategorii starszej IV miejsce zajęła drużyna ze Szkoły Podstawowej w Zarębie.

W sobotę 25 maja 2019 r. we Wrocławiu odbył się Finał Wojewódzki Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Do turnieju zakwalifikowały się dwie drużyny ze Szkoły Podstawowej w Zarębie, które dwa tygodnie wcześniej wywalczyły awans w strefie jeleniogórskiej zajmując pierwsze miejsca.

  • Grupa młodsza w składzie: Julia Waszczyk, Iga Horbacz, Arnold Hoy i Bartłomiej Drozd zajęła  III miejsce w województwie dolnośląskim.
  • Grupa starsza w składzie: Martyna Słoboda, Julia Kowalczyk i Michał Koszela zajęłaIV miejsce.

Celem Turnieju jest podnoszenie kultury społeczeństwa i działanie na rzecz poprawy stanu bezpieczeństwa ruchu  drogowego, w tym bezpieczeństwa  dzieci i młodzieży szkolnej, popularyzowanie podstawowych zasad bezpiecznego poruszania się po drogach i umiejętności udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej oraz popularyzowania roweru jako środka transportu, a także rekreacji i sportu.

Szkoła Podstawowa w Zarębie już po raz kolejny bierze udział w Ogólnopolskim Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Opiekunem grupy jest pani Marzena Adamska, która od lat przygotowuje dzieci i młodzież do turniejów i po raz kolejny osiąga wysokie noty.

Gratulujemy wszystkim uczestnikom Turnieju!

st.asp. Justyna Bujakiewicz-Rodzeń

Niezbędnik