Kontakt

Starostwo Powiatowe w Lubaniu
ul. Mickiewicza 2, 59-800 Lubań
Tel.: +48 / 756464 300 | Fax: +48 / 756464 321
E-mail: sekretariat@powiatluban.pl

Edukacja

Uczniowie z Zaręby zwycięzcami

10-05-2019

Lubańscy policjanci wspólnie z Młodzieżowym Domem Kultury w Lubaniu 09 maja br. przeprowadzili Powiatowy Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. W zawodach uczestniczyli przedstawiciele szkół podstawowych.

Uczniowie rywalizowali podczas testu wiedzy oraz testu sprawnościowego a także udzielania pierwszej pomocy. Drużyny, które zajęły I miejsce w swojej kategorii wezmą udział w Regionalnym Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym , który odbędzie się w Jeleniej Górze już w najbliższą sobotę. W czwartek 09 maja br. w Młodzieżowym Domu Kultury przy ul. Wł. Łokietka w Lubaniu zostały przeprowadzone eliminacje powiatowego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Organizatorami przedsięwzięcia był Młodzieżowy Dom Kultury w Lubaniu oraz Komenda Powiatowa Policji w Lubaniu.

Głównym celem turnieju było działanie na rzecz poprawy stanu bezpieczeństwa ruchu drogowego poprzez popularyzowanie zasad i przepisów ruchu drogowego wśród dzieci i młodzieży szkolnej oraz kształtowanie nawyków właściwego zachowania się na drodze zarówno pieszych, jak i kierujących.

W zmaganiach udział wzięli uczniowie; Szkoły Podstawowej w Zarębie, Szkoły Podstawowej nr 2 w Lubaniu oraz wychowankowie Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego we Włosieniu.

Zawody składały się z 3 konkurencji: test z przepisów ruchu drogowego, jazda po rowerowym torze przeszkód oraz udzielanie pierwszej pomocy przedmedycznej.

Eliminacje wygrali a zarazem udział w Regionalnym Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym zapewnili sobie uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Zarębie.

Wszyscy uczniowie biorący udział w turnieju otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz upominki z rąk dyrektora MDK w Lubaniu Marka Kachniarz oraz kierownika ORD KPP w Lubaniu asp. szt. Grzegorza Hybińskiego.

Gratulujemy i życzymy wysokiej noty w dalszych zmaganiach.

Niezbędnik