Kontakt

Starostwo Powiatowe w Lubaniu
ul. Mickiewicza 2, 59-800 Lubań
Tel.: +48 / 756464 300 | Fax: +48 / 756464 321
E-mail: sekretariat@powiatluban.pl

Edukacja

Zawodowy obóz językowy

04-11-2019

30 uczniów wróciło z obozu językowego, zorganizowanego w ramach projektu pn. Mickiewicz zawodowo. Pogoda dopisała, humory także, nie zabrakło też zaangażowania w rozwijaniu umiejętności językowych w dwóch branżach.

W dniach 20-26 października 2019 r. trzydziestu uczniów technikum kształcącego w zawodach: technik ekonomista oraz technik informatyk uczestniczyło w obozie językowym w Zagórzu Śląskim. Obóz zorganizowany został w ramach projektu pn. „Mickiewicz zawodowo”, a współfinansowany jest ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach RPO WD 2014-2020.

Realizatorem i wnioskodawcą projektu w imieniu Powiatu Lubańskiego jest Powiatowe Centrum Edukacyjne w Lubaniu we współpracy z Zespołem Szkół Ponadpodstawowych im. Adama Mickiewicza w Lubaniu.

Grupa 15 ekonomistów poznawała tajniki języka angielskiego branżowego pod kierunkiem pani Bogumiły Chmielewskiej-Jarosz. Grupa 15 informatyków szlifowała język niemiecki z modułem prozawodowym wraz z opiekunem panią Moniką Żudą.

W ramach projektu zostały zakupione pomoce dydaktyczne, które stanowią doskonały element rozwijania umiejętności lingwistycznych. Ponadto sfinansowano koszty dydaktyki, przejazdu oraz pobytu na 7-dniowym obozie dla uczniów i nauczycieli.

Wspólne spacery w pięknych plenerach, gry zespołowe, relaks w  jacuzzi, wieczorne pogaduszki, to tylko niektóre elementy integracji uczniów technikum podczas wyjazdu. A wszystko to w języku obcym…

Uczniowie wrócili już do codziennych zmagań w szkole, ale bardzo ciepło i pozytywnie oceniają wyjazd w ramach projektu Mickiewicz zawodowo.

Niezbędnik